Příběh Claudine

29.08.2014 10:35

Claudine NIYONKURU (Bůh je ten, který je veliký)

narozená 1995 v Ruyigi, studentka

Už od narození jsem infikovaná virem HIV. Když moje matka na toto onemocnění umřela, byla to moje alkoholická babička, kdo se o mne postaral. Maggy mě přivedla do Maison Shalom v bídném zdravotním stavu. Tak jako u všech ostatních dětí nastalo dohledávání příbuzných. Moji prarodiče z matčiny strany mě odmítli, protože nechtěli mít nic společného s dítětem své dcery, která byla prostitutkou.  Dali mi však jméno mého otce v Ruyigi. Měl novou rodinu, ale přijal mne. Brzy jsem onemocněla, ale můj otec a nevlastní matka mne týrali, často jsem brala léky na prázdný žaludek. Vrátila jsem se k Maggy, kde jsem měla přátele a vrátila jsem se do školy.

Sním o tom stát se zdravotní sestrou. Většinou jsem velmi zdrženlivá a někdy násilná, když jsem vyprovokovaná, neovládnu se. Nejsem zatrpklá. Odpouštím mému otci; je to jako kdybych ho vymazala ze své paměti.

MěK Mikulov s Timem Hoggardem zašle Claudin osobní balíček s oblečením a bižuterií, aby ve svém trpkém i když ne zatrpklém životě pocítila, že na ni myslíme.